Ламінат

Ламінат – що це за вид підлогового покриття

ламінат, переваги ламінату, види, застосування

Що таке ламінат? У даній статті постараємося відповісти на це питання. Так само розглянемо види покриття, плюси і мінуси. В яких приміщеннях можна стелити ламінат, а де категорично заборонено.

Що таке ламінат

Сама назва визначає суть оздоблювального матеріалу – шаруватий. Ламінат – це дошка з замковими з’єднаннями, з декількох шарів, що виконують певні завдання.

З чого складаэться ламынована дошка?

 • Перший, стабілізуючий шар виготовляється з просоченої смолами паперу. Крім додання жорсткості, він виконує захисні функції, оберігаючи основний шар від деформації, псування. Створює звукоізоляцію.
 • Другий, несучий шар – це плита ДВП. Товщина його значна в порівнянні з іншими, тому що навантаження головним чином відбивається на жорсткості плити. Крім несучої опції, шар сприяє теплоізоляції і вологостійкості. Останній параметр залежить від якості ДВП (і його щільності)
 • Третій, декоративний шар. Це папір, фольга або натуральний шпон з деревним малюнком. Останнім часом з’явилися тенденції до фантазійному вибору – камінь, метал, пісок та інше. Але і природні візерунки актуальності не втрачають.
 • Останній шар – акрилова або меламиновая смола – головний захист ламінованої дошки від зовнішнього впливу. Плівка настільки міцна, що витримує постійні навантаження, падіння важких предметів, стирання, хімічні реакції та інше. Крім захисних функцій, має чисто декоративну – з ним дошка набуває закінченого лиск.

Від того, яка сировина використовувалося для виробництва ламелей, залежить якість ламінату і його кінцева вартість. Наприклад, дешева МДФ – дошка, виготовлена ​​за аналогією з ДВП, але меншої щільності – для виробництва ламінату не використовується. У разі її вказівки в складі матеріалу, від покупки слід відмовитися.

Види і переваги

Як і будь-яке декоративне покриття для підлоги, ламінат класифікується, розраховує і відповідні переваги.

ламінат - види, переваги та недоліки

Щоб визначити клас якості на виробництві, до виробленої дошці застосовують семиразове тестування:

 1. На знос.
 2. На вологостійкість.
 3. На опір тиску.
 4. На стійкість до різного роду забруднень.
 5. На термічний опір.
 6. На інтенсивність руху важких предметів.
 7. На стійкість до точкового тиску. Наприклад, меблі з роликами.

За результатами, виробу присвоюють клас. І навіть якщо дошка пройшла шість випробувань, а сімох не витримала, то клас присвоюється нижчий.
види

В даний час існують типи ламінату – з 21 по 34 клас. Зараз 21, 22 і 23 класи знімаються з виробництва через низькі експлуатаційних характеристик і ненадійність. Ламінат 31 класу використовують в домашніх умовах, де навантаження не інтенсивна.

Решта види ламінату для підлоги розраховані не тільки на побутові, а й на комерційні умови. детально:

• 31 клас передбачає використання в офісах з малим навантаженням, де покриття пролежить до 3 років. У домашніх умовах подібний екземпляр розрахований на термін до 12 років.

• 32 клас з експлуатацією до 5 років – для середнього навантаження. Для будинку термін збільшується до 15 років.

• 33 клас може використовуватися в магазинах, де інтенсивність руху висока. У домашніх умовах, такий вид вічний.

Останній – 34 клас передбачається стелити в приміщеннях з великим навантаженням – спортивні зали, ресторани з танцювальними майданчиками, автосалони, та інше. Для домашнього використання цей вид недоцільний.

Важливий момент – різний виробник дає власну гарантію на термін експлуатації, незалежно від класу виробу. Звертайте увагу на європейські стандарти.

Переваги ламінату

Декоративні дошки давно і міцно зайняли свою нішу, оскільки володіють значними конкурентними перевагами, на відміну від того ж паркету. наприклад:

 • Ламінат не вимагає додаткової обробки після монтажу. Його не було циклюють, що не шліфують, не покривають лаком.
 • Ламінат стійкий до вигорання на сонці, несприйнятливий до забруднень – традиційні з них легко знімаються ацетоном, який також не завдасть шкоди дошці.
 • Підлогове покриття витримує тривалі навантаження і стирання.
 • Простота в прибиранні та укладанні робить його лідером серед популярних оздоблювальних матеріалів.
 • Ламінат стійкий до термічної дії – не горить. Але добре проводить температуру – його стелять в тандемі з теплими підлогами.

Існуючі міфи про його не екологічні, не підтверджені – покриття не виділяє в атмосферу шкідливих речовин, не дивлячись на не зовсім натуральну структуру.

Застосування

Покриття може бути застосовано в будь-якій кімнаті. Важливо лише підбирати відповідне маркування і клас. Наприклад, передпокої і кухні – кімнати з інтенсивним відвідуванням, отже, клас покриття потрібен високий. Санвузли і ванні – приміщення з агресивними середовищами – звідси і вибір покриття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *