Ламінат

Які бренди купують в категорії ламінату?

Ламіноване покриття підлоги у вітальні

Починаючи ремонт в квартирі, хочеться проявити свою індивідуальність. Для цього ми продумуємо і оформляємо кожен куточок житла в гармонії зі своїми звичками і характером. Вибір обробки підлоги є одним з найважливіших моментів в ремонті.

Багатьом хочеться відчувати під ногами благородний паркет або дерево, проте ці матеріали дорого коштують і вимогливі у догляді. Відмінною альтернативою є ламіноване покриття для підлоги. Сьогодні на ринку будівельних матеріалів можна знайти ламінат від різних виробників, на будь-який дизайнерський смак і з різними технічними характеристиками. Перед покупкою слід вивчити інформацію про те, ламінат якої фірми краще вибрати для квартири: відгуки покупців, ціни на продукцію та інші відомості також будуть не зайвими.

Ламінат - сучасний декоративне покриття для підлоги

Ламінат – сучасний декоративне покриття для підлоги

Що таке ламінат

Ламіноване покриття підлоги, яке в побуті отримало назву «ламінат», було винайдено близько 30-ти років тому в Швеції компанією Perstorp Flooring АВ. Через кілька років це покриття стали застосовувати в обробці підлог. Сьогодні ламінат дуже популярний. Різноманітність видів і класів ламінованого покриття, всілякі дизайнерські рішення колірної гами і стилів дозволяють використовувати його в якості підлогового покриття для різних видів приміщень (житлових, офісних, торгових і ін.).

Технічні характеристики найбільш популярного виду ламінату

Технічні характеристики найбільш популярного виду ламінату

Для загального поняття про структуру ламінату, коротко розберемо його будову:

 • нижній жорсткий шар складається з водонепроникного меламіну, який служить захистом від деформації;
 • далі йде основа – це панель з ДВП або ДСП, яка виконує основну механічне навантаження;
 • наступний шар – декоративний. Це папір, на яку нанесені малюнки, що імітують різні породи дерева, шкіри або іншого матеріалу;
 • зверху ламінат покривається ламінованою плівкою. Для її виготовлення використовують меламиновую або акрилову смолу. Товщина цього шару і кількість в ньому меламіну впливає на стійкість плити до зносу і механічних пошкоджень.
будова ламінату

будова ламінату

Ламінат якої фірми краще вибрати для квартири: відгуки покупців. ТОП-10 найкращих виробників

Весь ламінат майже однаковий в будові, але ось його якість залежить від багатьох показників. В першу чергу це компанія-виробник. Незважаючи на появу на будівельному ринку ламінату вітчизняного виробництва, лідерство все ж залишається за закордонними компаніями. На прикладі ТОП-10 популярних виробників розглянемо, ламінат якої фірми краще вибрати для квартири. Відгуки покупців допоможуть зробити правильний вибір.

Провідні виробники пропонують широкий вибір розмірів, фактур і забарвлень ламінованого покриття

Провідні виробники пропонують широкий вибір розмірів, фактур і забарвлень ламінованого покриття

Quick-Step (Бельгія)

Ця компанія є одним з лідерів на світовому ринку ламінату. Її продукція користується попитом не тільки в Росії і Європі, але і в США. Тільки ця компанія має запатентований замок Uniklic, який дозволяє спростити укладання ламінату. Команда Quick-Step постійно працює над удосконаленням матеріалу і дизайну, тому продукція цього бренду завжди йде в ногу з часом. Колекції постійно поповнюються новими моделями і кольорами, вся продукція має першокласне якість і екологічно безпечна.

Популярність компанії дозволяє їй встановлювати досить-таки високу вартість на свою продукцію. У відгуках про ламінат Quick-Step можна побачити різні думки, позитивні стосуються якості та довгого часу служби покриття. Негативні відгуки говорять про нестійкість до пошкоджень і погану якість продукції, виготовленої на російських заводах, при цьому покупці нарікають на високу вартість.

Ламінат з фаскою «пиляного дуб натур» з колекції Eligna Wide від Quick-Step, 32 клас, розмір дошки 1380х190х8 мм

Ламінат з фаскою «пиляного дуб натур» з колекції Eligna Wide від Quick-Step, 32 клас, розмір дошки 1380х190х8 мм

Balterio (Бельгія)

Ламінат Balterio користується попитом в усьому світі. Це порівняно молода компанія, але якість її продукції забезпечило їй місце серед світових лідерів у виробництві ламінованих підлогових покриттів. Balterio також має власну запатентовану систему замкового з’єднання Click Xpres, скріплення ламелей таким замком забезпечує міцне безшовне з’єднання.

Ламінат виготовляється з високоміцних HDF-плит, які гарантують міцність і зносостійкість. Особливий декоративний шар, створений надточним тисненням, максимально передає структуру натуральних матеріалів.

Ламінат з фаскою «Дуб Montana» з колекції Quattro Vintage від Balterio, розмір дошки 1257х190,5х8 мм

Ламінат з фаскою «Дуб Montana» з колекції Quattro Vintage від Balterio, розмір дошки 1257х190,5х8 мм

Думка покупців про ламінат цієї фірми також неоднозначні, однак ця продукція має масу позитивних відгуків:

«Минув рік, ламінат лежить відмінно, нічого не скрипить, ніяких тріщин і щілин. В одному кутку довелося перекласти частково – впорався сам, все стикується ідеально, але не відразу – пристосуватися треба. У будинку живуть 2 кішки, їх кігті йому не страшні. Обрізок ламінату пролежав рік на городі, тобто сніг, дощ, мороз, спека, торці як нові / тільки що запиленості – НЕ набряк! »

Сергій Новіков

Інші ж споживачі відзначають скрип в перший час експлуатації і появу подряпин.

Ламінат з фаскою «В'яз Карамельний» з колекції Xperience від Balterio, розмір дошки 1257х190,5х8 мм

Ламінат з фаскою «В’яз Карамельний» з колекції Xperience від Balterio, розмір дошки 1257х190,5х8 мм

Egger (Германия)

Напольное покрытие этой фирмы в оформлении ориентировано на модные тренды. Качественный материал, привлекательный внешний вид, гипоаллергенность ламината от Egger – это неполный список его достоинств. Отдельного внимания заслуживает маркировка aqua+ на продукции, что означает высокую влагоустойчивость ламината и возможность применять его в качестве напольного покрытия даже в ванной и на кухне. Позиционируется высокой износоустойчивостью и экологической безопасностью.

Ламінат з фаскою «Дуб Зевс» від Egger, розмір дошки 1292х245х10 мм

Ламінат з фаскою «Дуб Зевс» від Egger, розмір дошки 1292х245х10 мм

До цієї марки в відгуках покупці пред’являються такі претензії:

«Поклали ламінат Дуб Лофт білий, замовила його через інтернет, розчарував. Дуже погано миється, збирається пил, виглядає не дуже красиво, потрібно часто мити. Постелений в спальні, за рік продаючи під ліжком і видно стики, і це головний мінус. Будемо стелити інший ламінат, з цим змучилася вже ».

Євгенія Іщенко

Однак є і маса позитивних відгуків про високу стійкість до пошкоджень, простоті монтажу і т.п. Наприклад, майстри з укладання ламінату пишуть на форумах, що продукція цієї фірми колекції 8 мм майже не має дефектів і найкраща в співвідношенні ціна – якість.

Ламінат з фаскою «Горіх Мансон» від Egger, 33 клас, розмір дошки 1292х245х10 мм

Ламінат з фаскою «Горіх Мансон» від Egger, 33 клас, розмір дошки 1292х245х10 мм

Компанія Tarkett (Європа)

Продукція концерну виробляється в Швеції, Німеччині та Сербії. Tarkett випускає покриття 32 і 33 класи, які використовують як в житлових, так і в громадських приміщеннях. Високоякісний ламінат цієї фірми має прошарок з крафт-паперу, замкову систему Т-lock, високу зносостійкість. Різні структури поверхні, багатий вибір колірної і тематичної палітри дозволяє підібрати модель для будь-якого інтер’єру.

Компанія Tarkett єдина з виробників ламінованих покриттів для підлоги в Росії, яка має екологічне маркування «Листок життя». Думки про це ламинате дуже різноманітні. При цьому зустрічаються відгуки одного і того ж покупця про куплених одночасно різних колекціях Tarkett і постелених на кухні і в коридорі. На кухні ламинат не зносився, а в коридорі піднявся по швах.

Ламінат «Дуб Золотий» з колекції WOODSTOCK від Tarkett, 32 клас, розмір дошки 1292х194х8 мм

Ламінат «Дуб Золотий» з колекції WOODSTOCK від Tarkett, 32 клас, розмір дошки 1292х194х8 мм

Pergo (Швеція)

Продукція цієї фірми характеризується інноваційним дизайном, вишуканим декором і різноманітністю текстур. При цьому всі колекції випускаються в трьох класах зносостійкості. Але головною перевагою є запатентована технологія обробки поверхні TitanX ™, що забезпечує найвищу ступінь стійкості до зношування. У Pergo своя замкова система PerfectFold ™ 3.0, яка полегшує процес укладання ламінату. Підлоги з ламінованого покриття цієї компанії екологічно безпечні.

Ламинат «Дуб Полночь» из коллекции Long Plank от Pergo, 34 класс, размер 2050х205х10 мм

Ламинат «Дуб Полночь» из коллекции Long Plank от Pergo, 34 класс, размер 2050х205х10 мм

BerryAlloc (Бельгія – Норвегія)

Норвезька компанія Alloc, з давньою історією та багатим досвідом випуску якісного підлогового покриття і панелей з деревини, у 2012 році об’єднала свої ресурси з компанією з Бельгії. В результаті вийшов виробник, який виготовляє ламінат із застосуванням HPL і DPL технологій, який характеризується відмінною якістю.

Компанія має ексклюзивне алюмінієве замкове з’єднання ламелей і випускає екологічно нешкідливий ламінат. Багатий асортимент моделей з різноманітними кольорами та фактурами задовольнять переваги будь-якого покупця. Продукція має високу зносостійкість і вологостійкість, тому може застосовуватися як підлогове покриття на кухні. Висока ціна цього ламінату цілком виправдана його якістю.

Ламінат «Дуб Базальт» з колекції Elegance від BerryAlloc, розмір дошки 2033х241х9 мм

Ламінат «Дуб Базальт» з колекції Elegance від BerryAlloc, розмір дошки 2033х241х9 мм

Parador (Німеччина)

Продукція цієї фірми має прекрасні технічні характеристики і унікальний дизайн. Вона має високу якість, оригінальні текстури, що повторюють малюнок натуральних матеріалів: дерева, каменю та ін. Parador запатентував дві технології замкового з’єднання – Automatic-Click і Safe-lock, які гарантують надійне скріплення панелей при будь-якому навантаженні.

Для виготовлення ламінату фірма застосовує HDF-плити і спеціальну водовідштовхувальну просочення, що збільшує вологостійкість ламінованого покриття для підлоги. Позитивні відгуки продукція зібрала завдяки системі ProAir, яка покликана знижувати концентрацію шкідливих речовин в приміщеннях. При високій якості не варто очікувати низькі ціни, однак у Parador вони цілком доступні.

Ламінат без фаски «Версаль натур» з колекції TrendTime від Parador, 32 клас, розмір дошки 1285х330х8 мм

Ламінат без фаски «Версаль натур» з колекції TrendTime від Parador, 32 клас, розмір дошки 1285х330х8 мм

Kronotex (Німеччина)

Відомий німецький виробник ламінованих підлогових покриттів. Колекції цієї компанії різноманітні і задовольнять смак найвимогливіших покупців. Ламінат має високу стійкість до стирання і вигорання, просту систему монтажу за допомогою Click-замків і гарантію екологічної безпеки.

Для виробництва ламінату використовується ХДФ-плити з натуральної деревини. Продукція Kronotex, виготовлена ​​на російських заводах, має вартість нижче, однак і відгуки про неї погіршуються. Оригінальна продукція німецького виробництва завоювала тільки позитивні відгуки.

Ламінат «Blues» з колекції Amazone від Kronotex, розмір дошки 1380х157х10 мм

Ламінат «Blues» з колекції Amazone від Kronotex, розмір дошки 1380х157х10 мм

Haro (Німеччина)

Сімейне підприємство, засноване в ХІХ столітті. До сьогоднішнього дня воно займає гідне місце серед лідерів у виробництві паркету і ламінованих покриттів для підлоги. Багатошарова конструкція ламінованих підлог HARO завжди зберігає стійкість до навантажень і зносу.

Спеціальна система aquaTec (поєднання несучої плити HDF з вологовідштовхувальним обробкою aquaResist® і спеціально просоченим захисним шаром поверхні) забезпечують високу зносостійкість і вологовідштовхувальний ефект. Це дозволяє використовувати покриття в приміщеннях з підвищеною вологістю.

Ламінат з фаскою «Eiche Altholz» з колекції TRITTY від Haro, розмір дошки 1282х135х10 мм

Ламінат з фаскою «Eiche Altholz» з колекції TRITTY від Haro, розмір дошки 1282х135х10 мм

Wineo (Німеччина)

Ламіноване покриття для підлоги цієї фірми об’єднує в собі такі критерії, як простота в монтажі і якість. Плити виготовляються зі спресованих деревних волокон. Продукція позиціонується як зносостійка, не боїться вологи і ультрафіолетових променів. Зручна система запатентованих замків з’єднання LocTec® дозволяє з легкістю скріплювати панелі між собою. Ламінат від Wineo має різну структуру поверхонь (глянсову, матову, тисненням), а також різноманітні кольори.

Ламінат з фаскою «Virginia Oak» з колекції Wineo 500 medium V2 від Wineo, 32 клас, розмір дошки 1288х195 мм

Ламінат з фаскою «Virginia Oak» з колекції Wineo 500 medium V2 від Wineo, 32 клас, розмір дошки 1288х195 мм

Визначити за допомогою форумів, який ламінат краще вибрати для квартири, може бути зовсім непросто, тому що думки є абсолютно протилежні і кожна з перерахованих вище фірм має як позитивні, так і негативні відгуки.

Різновиди ламінату: що потрібно знати для правильної покупки

Завдяки своєму презентабельному зовнішньому вигляду, основними характеристиками і доступною вартості, ламінат є прекрасною альтернативою дорогому паркетній підлозі і найчастіше використовується для обробки підлоги в квартирах і приватних будинках.

При виборі ламінату необхідно орієнтуватися на такі його характеристики:

 • клас ламінату;
 • форма і розміри;
 • види замків з’єднання;
 • екологічна безпека;
 • дизайнерське рішення;
 • фактура поверхні.
Креативний дизайн ламінату в стилі ретро

Креативний дизайн ламінату в стилі ретро

Клас ламінату: який краще вибрати для квартири

Щоб ламіноване покриття для підлоги прослужило довго, необхідно правильно підібрати його відповідно до класу зносостійкості. Ці технічні характеристики визначають можливість опору механічних і хімічних пошкоджень, вологостійкість, звукоізоляцію, реакцію на світло і т.п.

Який клас ламінату краще підійде для того або іншого приміщення визначають залежно від інтенсивності його використання.

Якщо в квартирі є домашні тварини - необхідно вибирати ламінат з найвищим класом зносостійкості

Якщо в квартирі є домашні тварини – необхідно вибирати ламінат з найвищим класом зносостійкості

Європейською Асоціацією виробників ламінованих підлог (EPLF) були затверджені норми для ламінованих підлогових покриттів. Згідно з цими нормами визначено шість класів ламінату:

 • Клас 21. Призначений для житлових приміщень з низьким ступенем навантаження: спалень, бібліотек, кабінетів. Має невисоку стійкість до стирання.
 • Клас 22. Підходить для кімнат із середнім ступенем навантаження: дитячих, віталень. Помірна стійкість до стирання.
 • Клас 23. Використовується в житлових приміщеннях з високим ступенем навантаження: передпокої, кухні. Має найвищу стійкість до стирання.
 • Клас 31. Застосовується в громадських приміщеннях з легким ступенем навантаження: невеликих офісах і конференц-залах, має показник високої стійкості до стирання.
 • Клас 32. Призначений для громадських приміщень із середнім ступенем експлуатації: класних кімнат, офісів, приймалень, бутиків. Дуже висока стійкість до стирання.
 • Клас 33. Найміцніший ламінат з найвищою стійкістю до стирання. Його можна використовувати для обробки підлоги в громадських місцях з інтенсивним навантаженням: магазинах, спортзалах, ресторанах.
Таблиця відповідності класу зносостійкості, типу кімнати і терміну служби ламінату

Таблиця відповідності класу зносостійкості, типу кімнати і терміну служби ламінату

Сьогодні найбільшим попитом користується ламінат 31, 32 і 33 класів і широко застосовується для обробки підлоги в квартирах і житлових будинках. Сучасні виробники, враховуючи переваги споживачів, все частіше обмежуються випуском ламінованого покриття для підлоги саме цих класів. Він дорожче побутового ламінату, однак його якість і термін служби в рази вище.

Існує ще один клас ламінату – 34, який має суперстійкість до стирання. Використовується в квартирах рідко через високу вартість. Ламінат цього класу рекомендують стелити в приміщеннях з дуже інтенсивним навантаженням.

Розмір і форма

Ламіноване покриття випускають в основному у вигляді прямокутних панелей, що імітують дерев’яні поверхні. Стандартних розмірів ламінату не існує, тому зупинимося тільки на граничних показниках, а також на самих затребуваних розмірах. Мінімальні параметри ламінатної дошки: довжина 300-400 мм, ширина – 90 мм, товщина – 6 мм. Максимальні параметри відповідно: 1845х 330х12 мм. Найбільш затребуваним вважається ламінат з середніми параметрами: довжиною від 1260 до 1380 мм, шириною 185-195 мм і товщиною 8 мм.

Розміри панелей ламінату, що випускається фірмою Haro (Німеччина)

Розміри панелей ламінату, що випускається фірмою Haro (Німеччина)

Варто зауважити, що більш короткі дошки укладаються легше. При використанні довгих панелей важливо витримувати геометрію кожної планки, щоб в процесі експлуатації ламинат не деформувався. Ширина підбирається виходячи з геометрії приміщення, а також бажаного зовнішнього вигляду (імітація дерев’яної підлоги, паркету, плитки, шкіри). Слід врахувати, що товсте покриття більш витривала в плані навантажень і має низьку теплопровідність, однак варто таке покриття дорожче. Ці критерії допоможуть вирішити, яку краще товщину ламінату вибрати.

Зустрічається ламінат і квадратної форми. Найчастіше малюнок його імітує керамічну плитку. Ширина такої панелі 330 мм. Квадратне покриття легше укладається і не вимагає підкладки, на відміну від прямокутного варіанту. А ось вартість його дорожче, та й відремонтувати пошкоджену плитку складніше, ніж класичний ламінат.

Широкі ламінатниє панелі візуально нагадують масивний дощату підлогу

Широкі ламінатниє панелі візуально нагадують масивний дощату підлогу

Важливо! При розрахунку необхідної кількості ламінату обов’язково врахуйте витрати на підрізування. При прямій укладанні – це 7% від площі приміщення, при діагональної – від 10 до 15%.

Перед покупкою переконаєтеся, що обрана форма і розмір ламінату буде гармоніювати з геометрією приміщення. Для великих кімнат підійдуть планки довшою і ширшою, а в маленьких доречніше використовувати вужчі панелі.

Замки з’єднання: Click або Lock

Скріплення планок ламінату може здійснюватися одним з двох способів: Click або Lock. Спробуємо з’ясувати, який замок ламінату краще.

Принцип забивного замку типу Lock полягає в з’єднанні дощок ламінату між собою шляхом забивання фігурного виступу на одній планці в паз іншої. Відповідно кожна планка має і паз, і виступ з гребінками, які не дають дошках розійтися.

Принцип замикання замків Click і Lock

Принцип замикання замків Click і Lock

Перевага такого ламінату в невисокій ціні. Замки типу Lock не підходять для приміщень з інтенсивним рухом, тому що постійне навантаження призводить до їх стирання і як наслідок, поломки. Ламінат з Lock замками необхідно укладати на ідеально рівну основу, щоб не було «провисань». Укладанням повинен займатися фахівець, недосвідчений майстер може зламати планку при простукуванні.

Замок типу Click відрізняється простотою монтажу. Укласти ламіноване покриття з клік-замком зможе навіть новачок. Необхідно приставити одну дошку до іншої під кутом 45º і натиснути до звуку клацання. Ламінат з таким типом замка не боїться навантажень і досить простий в ремонті, його можна розібрати і укласти в іншому місці в разі переїзду. Очевидно, що за такий комфорт і надійність доведеться заплатити більше, проте результат того вартий.

Укладання ламінату з замковим з'єднанням Click

Укладання ламінату з замковим з’єднанням Click

Екологічна безпека

Екологічна безпека – головний критерій якості будь-якого оздоблювального матеріалу для житлових приміщень. Згідно з нормами EPLF, безпечним вважається ламінат класу Е1. У ньому міститься допустима кількість формальдегіду, безпечне для здоров’я людини. Вибираючи ламінат з відповідним маркуванням, варто пам’ятати про існуючі підробки. У цьому випадку варто звернути увагу на ціну: ламінат відомого бренду не може коштувати невиправдано дешево.

Також слід звернути увагу на інформацію про можливості реалізації ламінату тільки в певних регіонах (як правило, це не європейські країни з невисокими вимогами до складу підлогових покриттів). Таке покриття краще не купувати, так як виготовлено воно може бути спільними підприємствами, для яких не потрібно дотримуватися європейські вимоги по екологічній безпеці.

Для дитячої кімнати краще вибрати ламінат з маркуванням класу безпеки Е1

Для дитячої кімнати краще вибрати ламінат з маркуванням класу безпеки Е1

Корисна порада! Купуйте ламіноване покриття в спеціалізованих магазинах з гарною репутацією. Під час покупки розкрийте одну упаковку: якщо відчувається сильний хімічний запах – відмовтеся від такого покриття і пошукайте ламінат, пахне деревною тирсою.

Дизайн ламінату: фото інтер’єру в квартирі

Розглядаючи колекції сучасних ламінованих покриттів для підлоги, можна сказати про високий професіоналізм і невичерпному творчому натхненні його виробників. Для додання оригінальності на нього наносять всілякі малюнки, створюють ефект імітації натуральних матеріалів (дерева, шкіри, каменю, металу), експериментують з фактурою поверхні.

Ламінат карамельного відтінку з імітацією дерев'яної дошки

Ламінат карамельного відтінку з імітацією дерев’яної дошки

Які ж варіанти дизайну ламінованого покриття для підлоги пропонують сучасні виробники?

Ламінат під дерево – класичний варіант оформлення статі, який з успіхом замінює дорогу паркетну дошку. Зустрічаються панелі з імітацією малюнка дуба, клена, берези та ін. Максимальний ефект натуральності створюється за допомогою різноманітної фактури ламінованих планок, про яку мова піде нижче.

Для тих, хто віддає перевагу розкіш, підійде інтер’єр з ламінованим покриттям «під шкіру». Це далеко не бюджетний варіант і обійдеться він недешево, проте результат того вартий. Прогулянка по підлозі з «крокодилячої шкіри» принесе задоволення кожному.

Ламіноване покриття підлоги у вітальні

Ламіноване покриття підлоги у вітальні

У таких дизайнерських напрямах як хай-тек, мінімалізм або лофт яскраво буде виглядати обробка підлоги ламінатом під метал, що імітує сиру сталь, цинк, хром та ін.

Підлогове ламіноване покриття «під камінь» більше припаде до душі прихильникам класичного дизайну. Добре буде виглядати ламінат в «кам’яному» стилі в вітальні (особливо з каміном), коридорі, їдальні, у ванній і на кухні. Різноманітність колекцій імітують такі види каменю як агат, онікс, сланець, вулканічний камінь і т.д.

Інтер'єр кімнати витриманий в однотонної світлій гаммі

Інтер’єр кімнати витриманий в однотонної світлій гаммі

Найоригінальнішими і багатогранними можна назвати дизайнерські колекції ламінату, що пропонують ексклюзивні візерунки, непередбачувані фактури і абсолютну неповторність. Наприклад, німецький виробник Parador в колекціях Edition і TrendTime представив варіації на тему полотен Леонардо да Вінчі; анималистический принт, що імітує шкури тварин; абстракціонізм у вигляді малюнків в ультра яскравих кольорах.

Дизайнерський ламінат можна зустріти і у Kronotex, Classen і інших компаній. Особливою популярністю у цих виробників користуються дитячі колекції ламінованих покриттів.

На підлозі кухні-вітальні укладений вологостійкий ламінат

На підлозі кухні-вітальні укладений вологостійкий ламінат

Фактура: ефект дотику

Важливим для загального вигляду та відчуття комфорту в приміщенні є фактура ламінованого покриття для підлоги. Вона може бути найрізноманітнішою:

 • класична дерев’яна поверхня імітує рельєфність натурального дерева;
 • ефект зістареного дерева досягається за допомогою імітації помітних нерівностей, властивих «зношеної» деревині.
 • відмінно підійде для інтер’єру в стилі прованс;
 • глянсова поверхня створить враження покриття підлоги дерев’яними лакованими дошками;
 • ламінат з натуральною поверхнею виглядає як деревина з природним малюнком, характерним для даної породи;
 • масляне дерево. Характерною для ламінату з такою поверхнею є матовість покриття і ефект добре промасленого дерева;
 • ламінат з вощеного поверхнею створює ефект натертого воском дерева і надає панелям масивний вигляд;
 • покриття кантрі має великий рельєф і імітує вид свіжих злегка відшліфованих рубанком дерев’яних дощок.
Різні фактури поверхонь, пропоновані виробником Wineo (Німеччина)

Різні фактури поверхонь, пропоновані виробником Wineo (Німеччина)

Як видно, асортимент досить великий і дозволяє застосовувати ламіноване покриття для підлоги в найнесподіваніших варіаціях. Тому вирішуючи, який ламінат краще вибрати для будинку, виходите із загального інтер’єру житла і власних уподобань.

Подожка під ламінат: яку вибрати

Навіть якісне ламіноване покриття для підлоги може не прослужити довго, якщо не подбає про якість підстави, на яке воно вкладається. Щоб ламинат не прогинався, між підставою і ламінатом необхідно постелити підкладку, яка виступить амортизатором та зменшення різких. Існує кілька видів підкладки:

Пробкова підкладка під ламінат. Плюси і мінуси: натуральний матеріал з тривалим терміном служби, має хороші показники шумопоглинання і теплоізоляції, відмінно вирівнює підставу. Недоліком є ​​висока вартість і ризик крошения в умовах високої вологості;

Пробкова підкладка має високі показники звуко- і теплоізоляції

Пробкова підкладка має високі показники звуко- і теплоізоляції

Екструдований пінополістирол. Підкладка з цього матеріалу влагоустойчива, не піддається процесам гниття, має шумопоглинальний ефект;

«Туплекс» – міцна тришарова підкладка. Нижній шар поліетилену має перфорацію, яка забезпечує вентиляцію. Середній шар – пінополістирольні гранули, верхній – поліетилен;
підкладка з спіненого поліетилену – бюджетний варіант. Має шумопоглинальний ефект і не боїться вологості, однак може зім’яти від високих навантажень.

Укладання ламінату на підкладку зі спіненого поліетилену

Укладання ламінату на підкладку зі спіненого поліетилену

Корисна порада! Не можна укладати листи підкладки внахлест. Щоб уникнути утворення здуття і нерівностей можна скріпити шви на стику листів підкладки скотчем.

Будь-яка з цих підкладок продовжить термін служби вашого підлогового покриття, тому економити на ній не варто. Яка краще товщина підкладки під ламінат – залежить від класу обраного покриття, типу замка і матеріалу чорнової підлоги.

Тришарова підкладка Tuplex c пінополістирольними гранулами

Тришарова підкладка Tuplex c пінополістирольними гранулами

Ламінат з фаскою або без: який краще

Залежно від того, яким способом оброблені кромки ламелей, ламінат може бути:

 • без фаски. Кромки ламелей зрізані під прямим кутом;
 • з фаскою. Кромка зрізана під гострим кутом. Між ламелями при укладанні утворюється жолобок глибиною 2-3 мм;
 • з мікрофаскою. Відрізняється від попереднього варіанту тільки глибиною жолобка, в даному випадку вона становить 0,5 – 1 мм.

Фаска буває двосторонньою (нанесена тільки вздовж довгих країв ламелі) і чотиристоронньої. Скоси можуть мати V- або U-подібний виріз.

Різні типи фаски на кромках ламінату

Різні типи фаски на кромках ламінату

Наявність або відсутність фаски ніяк не позначиться на технічних характеристиках ламінату, а вплине тільки на зовнішній вигляд і ціну виробу. Покриття без фаски обійдеться дешевше, і на підлозі буде виглядати як гладка суцільна поверхня. Ламінат з фаскою коштує дорожче, він виглядає об’ємніше і візуально нагадує підлогу з натурального дерева.

Якість і ціна ламінату за 1 кв. метр

Вартість ламінованого підлогового покриття залежить від виробника, класу зносостійкості, актуальності колекції, структури поверхні, системи замків з’єднання, екологічної безпеки та ін.

Квадратний метр ламінату преміум-класу обійдеться в 1300 рублів і вище. Вартість ламінату середньої цінової категорії починається від 600 руб / м². З цілком прийнятною ціною можна купити ламінат російських і китайських виробників. Середня ціна на ламінат економ-класу становить 250 руб / м², проте і очікувати від нього довговічності і високої міцності не варто.

Ламіноване покриття на підлозі в спальні

Ламіноване покриття на підлозі в спальні

Пам’ятайте, що купуючи підлогове покриття, ви робите вкладення на довгі роки, тому необхідно пам’ятати про приказці «скупий платить двічі». З якісним, міцним і безпечним для здоров’я ламінованим покриттям для підлоги ваша квартира стане більш комфортною та затишною, і придбає презентабельний вигляд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *